Kod produktu: 358A-449FF_20170522221220

Opis

Spotkanie Zagłębie Sosnowiec – Stal Mielec 1:1

Piłkarze wybiegli na murawę stadionu bardzo skoncentrowani, pomagała im w tym świadomość, że do awansu do ekstraklasy dzieli ich krok.

Pierwsze minuty meczu określiły strategię przeciwnika. Podeszli bardzo wysoko pod pole karne Zagłębia Sosnowiec. Ten wysoki pressing spętał nogi zawodnikom Zagłębia. Mieliśmy kłopoty z przedostaniem się na pole karne przeciwnika. Sytuacja zaczęła się powoli zmieniać na korzyść Zagłębia od 14 minuty spotkania. Łukasz Matusiak popisał się strzałem z dystansu, piłka skozłowała przed bramkarzem … lecz ostatecznie Tomasz Libera są z nią poradził. Zaczęła rysować się powoli przewaga Zagłębia. Zostało wyprowadzonych kilka akcji m.in. przez Matusiaka i Łuczaka. Niestety nieskutecznych.

Zawodnicy Stali Mielec tak łatwo nie oddawali pola. Wysoko podchodzili pod bramkę Zagłębia. I stało się. Po faulu w 27 minucie arbiter dyktuje karnego dla Stali Mielec. Egzekutorem jest Aleksandar Kolev, który zmusza Szumskiego do kapitulacji. Choć wyczuty, silny, płaski strzał jest nie do obrony i piłka prześlizguje się pod rękawicami golkipera. Bramka była kubłem zimnej wody dla zawodników Zagłębia. Na szczęście dość szybko otrząsnęli się i po kliku minutach odzyskali inicjatywę. Po dalekim podaniu Martin Pribula trafia do bramki Tomasza Libery. Pozostałe 10 minut meczu jest bezbarwne i nie przynosi żadnego rozstrzygnięcia. Druga połowa rozpoczyna się od kapitalnej akcji Szymona Sobcza, który był doskonale ustawiony na krótkim rogu bramki Szumskiego. Na szczęście został zablokowany ale interwencja nie przyniosła uspokojenia pod bramką Zagłębia. Piłka wyszła na róg. I zawodnicy Stali Mielec ponownie stanęli przed szansą pokonania Szumskiego.

W 51 minucie Zagłębie mogło objąć prowadzenie. Po zagraniu Matusiaka w tempo do Pribuli ten ostatni po pięknym dryblingu strzela obok słupka. Niesiony dopingiem Pribula stara się zrehabilitować niestety dwukrotnie jest na spalonym. Drugi oddech łapią piłkarze Stali Mielec i wyprowadzają kilka kontr. Mija 66 minuta meczu. Zagłębie Sosnowiec zaczyna czuć presję czasu. Zawodnicy starają się tworzyć koronkowe akcje lub wyprowadzają szybkie kontry. Niestety nie przynoszą efektu. Najbliżej strzelenia zwycięskiego gola w końcówce drugiej połowy jest Matusiak jednak brakuje piłkarskiego szczęścia.

Mecz kończy się w doliczonym czasie remisem 1:1. Był to ciężki mecz dla Zagłębia Sosnowiec z trudnym przeciwnikiem. Zawodnicy zostawili morze potu w szczególności w końcówce meczu lecz brakło przysłowiowego piłkarskiego szczęścia.