Ciężki bój Zagłębia Sosnowiec z Wisłą Kraków 4:3

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Kod produktu: 358A-449FF_20190411140611

Opis

Nic nie zapowiadało tego co zobaczyliśmy na Stadionie Ludowym. Waga meczu była wysoka a stawką być albo nie być w ekstraklasie. Przeciwnik o wysokim morale podbudowany rozstrzelaniem, w ostatnim meczu, wicelidera tabeli Legii Warszawa.

Kibice jednak wierzyli w zwycięstwo Zagłębia Sosnowiec. I drużyna nie zawiodła... .

Mecz rozpoczął się punktualnie o 20:30. Na murawie zameldował się po pauzie 4- o meczowej Sanogo. Był głodny walki co było widać w ataku. Ale nie uprzedzajmy faktów. W drużynie Wisły Kraków zabrakło natomiast Jakuba Błaszczykowskiego i Marcina Wasilewskiego.

Od pierwszych minut meczu Zagłębie ruszyło do ataku. Zdeterminowani zawodnicy próbowali przedzierać się pod pole karne rywala to z lewej to z prawej flanki. Wiślacy powstrzymywali nasze zapędy i niebezpiecznie kontrowali. W 12 minucie kolejna akcja Zagłębia doprowadziła do wrzenia cały Stadion Ludowy. Gol! Nasz niezawodny napastnik Żarko Udoviczić świetnie wykorzystał odbitą piłkę przez bramkarza Białej Gwiazdy po strzale Szymona Pawłowskiego.

zaglebie-sosnowiec-wisla-krakow

Zagłębiacy podbudowani uzyskaną przewagą taktyczną nie cofają się pod swoje pole karne a prą do przodu. Doskonale w ataku współpracują Żarko Udoviczić i Szymon Pawłowski. Uaktywnia się Sanogo oraz Gabedawa. W 23 minucie meczu ten duet zmusza Lisa do wybicia na rożny a po wznowieniu Wiślacy tracą drugiego gola.

Radość nie trwa długo. Już w 28 minucie Marko Kolar zdobywa dla Białej Gwiazdy kontaktową bramkę. Zawodnicy Wisły uspokajają grę i zaczynają uzyskiwać przewagę w polu. Pod koniec pierwszej połowy Zagłębiacy odzyskują przewagę i wyprowadzają kilka groźnych akcji. Niestety zabrakło boiskowego szczęścia.

Druga połowa to dreszczowiec w połączeniu z wymianą ciosów bokserów wagi ciężkiej. W 50 minucie Tomasz Nawotka zagrywa do niepilnowanego Udoviczicia! A ten nie zwykł marnować takich sytuacji. Prowadzimy 3:1. Trybuny szaleją. Ale znów powtarza się sytuacja z pierwszej połowy. Tym razem po 2 minutach tracimy bramkę. Znów Biała Gwiazda zaczyna przeważać. I to musiało się tak stać. W 63 minucie sędzia wskazuje na wapno. Katem jest Rafał Pietrzak. Jest remis. Roztrwoniliśmy przewagę. Trener Zagłębia piekli się przy linii bocznej mobilizując zawodników Zagłębia walki i zdwojenia uwagi w obronie tradycyjnej pięty achillesowej naszego zespołu.

Zaczyna się dreszczowiec. Początkowo Zagłębiacy lekko ogłuszeni zwierają szyki i prą do przodu. Pawłowski trafia w spojenie bramki. Pawłowski i Udowiczić ruszają ponownie do przodu. I faul. Po zwodzie nasz skrzydłowy ma kontakt z przeciwnikiem. VAR i sędzia po raz drugi w tym meczu dyktuje karnego. Wykonawcą jest Mateusz Możdżeń i mamy to. Jest 4:3. I takim wynikiem kończymy spotkanie pomimo 7 – minutowej dogrywki.

Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków 4:3 (2:1)

Bramki: 1:0 Żarko Udoviczić (12. asysta - Szymon Pawłowski), 2:0 Giorgi Gabedawa (24. asysta - Vamara Sanogo), 2:1 Marko Kolar (28. asysta - Sławomir Peszko), 3:1 Żarko Udoviczić (50. asysta - Tomasz Nawotka), 3:2 Łukasz Burliga (52. asysta - Krzysztof Drzazga), 3:3 Rafał Pietrzak (64. k), 4:3 Mateusz Możdżeń (84. k)

Zagłębie: Hroššo - Mygas (65. Ryndak), Cichocki, Tóth, Mráz - Nawotka, Możdżeń, Pawłowski, Udoviczić - Sanogo (56. Heinoth), Gabedawa (80. O. Nowak).

Wisła: Lis - Burliga, Klemenz, Sadlok, Pietrzak - Basha (81. Plewka), Savićević - Palčič (65. Boguski), Drzazga, Peszko - Kolar (90. Słomka).

żółte kartki: Mateusz Możdżeń - Sławomir Peszko, Łukasz Burliga.

sędziował: Jarosław Przybył.